dhl_navsteva1V sobotu 23.10.2010  už po druhýkrát prišli zamestnanci firmy DHL, aby pomohli nášmu zariadeniu a našim klientom v rámci svojho dobrovoľníckeho programu. Pomôcť sa nám tento krát rozhodlo 13 dobrovoľníkov z divízie DHL Supply Chain a 1 dobrovoľník z divízie DHL Freight. Veľmi si ich za to vážime, lebo okrem toho, že obetovali svoj voľný čas a prišli v sobotu pracovať v prospech nášho centra, merali k nám cestu až z Bratislavy, čo je samo o sebe obdivuhodné.

DHL_navsteva2Po príchode dobrovoľníkov, sme ich rozdelili do 2. skupín. Úlohou  mužov bolo najskôr pomôcť naším chlapcom nasťahovať opustenú matku s dvoma maloletými deťmi do bytu, kde budú môcť spolu žiť maximálne po dobu troch rokov, kým sa im nepodarí opäť postaviť na vlastné nohy. Ženy sa pustili do upratovania a umývania okien v herni, ktorá slúži ako spoločenská miestnosť pre všetkých našich malých obyvateľov. Upratali aj sklad oblečenia a sklad s farbami.

dhl_navsteva3Keď sa vonku trošku oteplilo, pustili sa naši dobrovoľníci do natierania oceľového plotu okolo nášho zariadenia. Má dĺžku 170 metrov, a aj keď bolo dosť chladno, práca im išla od ruky a úspešne ho natreli celý. Poslednú dobrovoľnícku hodinku všetci strávili v spoločenskej miestnosti s našimi deťmi, ktoré im pomáhali pri natieraní plotu a odmenili ich hračkami, ktoré vyzbierali medzi svojimi zamestnancami. Potom ešte navštívili opustené deti umiestnené v krízovom centre. 

dhl_navsteva4Odovzdali im 4 veľké vrecia hračiek, 5 veľkých vriec oblečenia a zahrali sa s nimi. Nakoniec nám odovzdali aj kozmetické a hygienické potreby, detské výživy a čajíky pre malé detičky od svojich zákazníkov firiem HIPP a Johnson&Johnson. V neposlednom rade, tak ako minulý rok aj tento rok uskutočnila manažérka marketingu a komunikácie Klaudia Višňovská medzi zamestnancami firmy zbierku stravných lístkov a odovzdala nám stravné lístky a finančnú hotovosť v hodnote takmer 350 eur, čo využijeme na prípravu Vianoc pre našich klientov.
Chceme sa preto veľmi pekne poďakovať firme DHL a jej zamestnancom, nielen za darčeky, stravne lístky a ich prácu v prospech nášho centra, ale aj za priazeň, ktorú nám celoročne zachovávajú, a že prišli opäť k nám. Veríme preto, že sa nám podarí zachovať si ich priazeň aj do budúcna.

Autor: Mgr. Martin Cvik