VSE CITY RUN_1Predpoveď počasia na deň 6. mája 2010 nebola bežcom vôbec naklonená, no napriek tomu sme tretí ročník športového podujatia City Run nemienili vynechať. Tak ako mnohí športovci minulý rok podporili svojimi výkonmi nás a naše krízové centrum Dorka, veľmi radi sme tento rok i my prišli podporiť svojimi zabehnutými kilometrami iných. Zamestnanci Dorky sa tak spolu s dobrovoľníkmi a s deťmi z nášho krízového strediska Dorka rozbehli zo štartu na Hlavnej ulici s ďalšou vyše 900-kou bežcov. Za prajného počasia a skvelej atmosféry sme bežali ulicami mesta, aby sme sa stali účastníkmi podtitulu celého podujatia: „Vyhráva jeden, pomáha každý.“

VSE CITY RUN_2To, že pomáhať je krásne, vedia mnohí. Pomáhať ale spôsobom, ktorým naviac pomáhame aj sami sebe, ako môže byť napr. i aktívny pohyb, môže byť ešte krajšie, no hlavne efektnejšie. Takmer 95 000 metrov zabehnutých na bežiacom páse za 8 hodín je toho dôkazom. Základná škola na Gemerskej ulici si tak napokon mohla odniesť vďaka generálnemu sponzorovi – VSE a všetkým účastníkom City Runu šek na 3 965 EUR.

VSE CITY RUN_3No a nakoľko si taký športový výkon zasluhuje, aby si každý bežec po behu doplnil i tekutiny a spláchol zo seba aj nejaký ten pot, ani nebo nechcelo ostať nič dlžné a na záver celého podujatia pripravilo všetkým hromadné sprchovanie. Keďže väčšina ľudí však uprednostňuje sprchu v súkromí svojho domova, poskrývali sme sa pred výdatnou sprchou pod rozmiestnené stánky a pod pódium, kde vznikla najväčšia tlačenica. Ale aspoň sme si tak boli ešte bližšie, veď aj to bolo iste jedným z cieľov celého podujatia… aby sme sa vedeli spojiť, aby sme si boli bližší.

Autor: Mgr. Peter Olejník