dnpc3Pre mladých dospelých z Domova na pol ceste je vytvorenie čo najvernejšej atmosféry Vianoc veľmi dôležitá. Atmosféru vianočných sviatkov, akú bežní ľudia so svojimi blízkymi zažívajú vo svojich domovoch, títo klienti takmer nepoznajú.

Aj preto boli naši mladí dospelí 22. 12. 2015 vďaka opakovanej finančnej podpore Nadácie Orange a ich projektu Darujte Vianoce 2015, a aktivitám v rámci neho zrealizovaným, vtiahnutí do sviatočnej atmosféry, čo im aspoň na okamih pomohlo zabudnúť na ich osamelosť, starosti a problémy, ktorými žijú počas roka.

Dar Nadácie Orange sme s veľkou radosťou i vďaka aktívnej účasti mladých ľudí z nášho centra, využili na prípravu a výzdobu miestnosti ako aj na samotnú Štedrú večeru, ale aj na kúpu darčekov vo forme drogérie, o ktoré sa postarali sociálni pracovníci. Poniektorých z nich prišli dokonca povzbudiť a potešiť aj ich blízki priatelia a kamaráti, ktorí už z nášho centra odišli, nakoľko sa osamostatnili. Čas spoločne strávený bol plný radosti, pokoja a zábavy i vo forme spoločenských hier. Do realizácie projektu boli zapojení aj 3 sociálni pracovníci, ktorých vklad bol najmä dobrovoľnícka práca v ich voľnom čase.

Pevne veríme a potvrdzuje nám to aj veľmi pozitívna spätná väzba od našich mladých dospelých, že týmto darom od Nadácie Orange, boli obdarení vianočným duchom a že sa v nich naplno prejavilo čaro Vianoc – podobne, ako u ich rovesníkov z bežných rodín.

Ďakujeme Nadácii Orange za podporenie tohto projektu!

Mgr. Lenka Popjaková
Mag. Lukáš Mitro
Mgr. Barbora Zemčáková


dnpc1 dnpc2 dnpc5 dnpc4