Keď sa v marci u nás začal rozširovať coronavirus COVID 19 v našej tvorivej dielni,kde realizujeme aj rozvoj pracovných zručností u klientov sme začali šiť ochranné rúška z bavlny.

Vtedy nás veľmi milo prekvapil telefonát z Nadácia Volkswagen Slovakia. Pri našej dlhoročnej spolupráci vedeli , že v našom zariadení máme aj šijacie stroje a rozhodli sa nám pomôcť pri šití rúšok pre naších klientov, ale aj pre všetkých, ktorý ich budú potrebovať.

Bola to v tej chvíli pre nás obrovská pomoc, pretože vďaka ich finančnej pomoci vsme mohli kúpiť certifikovaný materiál na šitie a ešte sme mohli zamestnať naše klietky, ktoré tieto rúška šili a pomohli tak nielen ostatným , ale aj sebe. Do tejto chvíle sme ušili viac ako 2000 ochranných rúšok a pomohli ochrániť nielen našich klientov v Košiciach, Prešove , Zvolene a Ružomberku, ale aj dôchodcov, klientov Nadácie DEDO,občanov mesta Košice a mnoho iných našich partnerov a priateľov.
Nevieme si predstaviť, že by sa to všetko udialo bez pomoci Nadácie Volkswagen Slovakia a za to im patrí naše obrovské poďakovanie a tešíme sa z úspechu tejto spolupráce, lebo adresne pomohla veľkému počtu ľudí.

V našom prípade sa naozaj do bodky naplnilo heslo „Spoločne to zvládneme“
Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu a sme hrdý , že máme takého partnera!