opek1Keďže ešte bolo pekné počasie a vo vzduchu odznievali letné dni, rozhodli sme sa spolu s našimi mladými dospelými z domova na polceste zorganizovať dlho očakávané posedenie v lese pri ohníku. Opekačka, na ktorej sa 19. septembra 2015 zúčastnili klienti a sociálni pracovníci, sa realizovala aj vďaka finančnej podpore súkromného gymnázia FUTURUM Košice, za čo im patrí naše úprimné poďakovanie.

O nákup potravín, pochutín a nápojov sa postarali sami klienti, a to na základe zoznamu, na ktorom sa predtým všetci spoločne dohodli. Veľmi sa tešili, že môžu k tak super akcii prispieť svojou maličkosťou. Dokonca sa stalo, že sa predbiehali kto a čo bude mať na starosti. Vtipy a dobrá nálada ich sprevádzali proste celou prípravou a nekončili ani pri realizácii celej akcie. Keď sme všetci vyšli na známe miesta v lese nad Sídliskom KVP, nepotrebovali ani naše usmernenie. Hneď a zaraz sa chytali práce, aby na opekačku pripravili všetko sami.

Niektorí chlapci šli do lesa na drevo, iní začali pripravovať ohnisko, dievčatá a ďalší chlapci nachystali na opekanie klobásky, špekáčky a slaninku, nakrájali zeleninu a iné dobroty. Netrvalo dlho a už sme všetci sedeli pri ohni, v rukách držali drevené ražne s klobáskami, špekáčkami a slaninkou, čakajúc na to kedy už môžeme tú upečenú maškrtu nad pahrebou spolu s dobrým mäkkým chlebíkom a zeleninou z našej komunitnej záhrady zjesť.

Odmenou pre nás všetkých bolo nielen skvelé jedlo, dobrá nálada a zábava, ale aj vydarené počasie a prostredie nádhernej prírody, kde sme si všetci oddýchli a zrelaxovali sa. Nevšedný zážitok z tejto akcie a vzájomné trávenie spoločných chvíľ bol pre nás povzbudením do ďalších školských a pracovných dní.

opek2 opek3

Mgr. Lenka Popjaková