img07Dňa 31. 07. 2014 sme spoločne s našimi spolupracovníkmi z Ekocentra Sosna zorganizovali celodenný výlet pre mamičky s deťmi a to priamo v ich sídle v Družstevnej pri Hornáde. Keďže nám pomáhajú s postupným vybudovaním našej záhradky v centre, prijali sme pozvanie a zavítali do ich veľkej a bohatej záhrady, kde sme strávili pekný deň.

V Ekocentre nás Katka oboznámila s ich úžasne praktickými a hlavne ekologickými vymoženosťami – solárna sušička ovocia a zeleniny, solárna chladnička, solárna sprcha, separačné / kompostovacie toalety a iné. Súčasťou ich tvorby je aj Hobití dom, ktorý je postavený z miestnych prírodných materiálou a našim deťom sa veľmi páčil. Neskôr tento Hobití dom bude využívaný ako čajovňa. Usmievavá Silvia nás zasvätila do tajov rôznorodých byliniek v ich prírodnej záhrade, kde pestujú aj desiatky druhov liečivých bylín a korenín, ale aj  organicky dopestovanú zeleninu, ktorá je na predaj. Celý deň bol pestrý a slnečný. Deti sa hrali na pieskovisku, stromovej hojdačke, maľovali si obrázky prírody a všetci spoločne sme si opiekli chutné špekačky.

Naše centrum sa riadi poslaním spájania rodín v snahe zlepšiť ich sociálnu situáciu, rodinné vzťahy, či väzby medzi rodičom a dieťaťom, ako aj medzi samotnými rodičmi. Preto sme radi, že sme si mohli touto akciou pripomenúť Medzinárodný deň rodiny a to aj za spolupráce Ekocentra Sosny, ktorým sme vďačný za ich pomoc v našej záhradke.

 

Mgr. Renáta Dunová

img01 img02 img03

 img04 img05 img06