p1Letný prímestský tábor, ako znie oficiálny názov akcie, zorganizovalo občianske združenie Loďka nádeje v spolupráci so sponzormi.

Vďaka ich ponuke bezplatných miest pre deti z rodín v krízovej situácii mohlo 7 detí z nášho centra DORKA zažiť od 6. do 10. júla 2015 týždeň dobrodružstiev spolu so svojimi rovesníkmi z rodín, iných krízových centier, či detských domovov.

Na úvod tábora sa deti rozdelili do troch skupiniek podľa vylosovaných farieb, vytvorili si vlastný názov, vlajku a pokrik. Od tejto chvíle v tábore boli Super hviezdy, 10 šmolkovia a Zelenáči. Každá skupinka dostala svojho animátora, ktorý sa o ňu staral počas celého tábora.

Hlavnou náplňou celého týždňa boli celodenné zábavné aj vzdelávacie aktivity pre deti spojené s výletmi do okolia Košíc. Za všetky je možné spomenúť napr. jazdu na bicykloch na dopravnom ihrisku, návštevu zvieratiek v kavečianskej ZOO, výlet a prechádzku okolo Štrbského Plesa, hranie spoločenských hier či exkurziu v Leteckom múzeu.

Na záver tábora si deti zahrali futbal, volejbal či bedminton a po vyhodnotení celého týždňa, odovzdaní odmien a medailí nasledovala diskotéka, ktorá bola zároveň bodkou za vydareným táborom. Deti odchádzali s mnohými zážitkami, ktoré im ešte dlho budú pripomínať dobrodružný týždeň.

Ďakujeme OZ Loďka nádeje a Tomášovi Gargalíkovi!

 

p2 p3 p4

Mgr. Anton A. Podhájecký