Nase PerlyV dňoch 17. –  24.7.2010 sa v Hoteli Holcija v Dubovici uskutočnil tábor pre 20 detí z Centra pre obnovu rodiny Dorka a 15 mentorov. Tábor bol súčasťou programu Môj mentor, ktorý sa realizuje v našom centre vďaka fondu Hodina deťom, ktorý spravuje Nadácia pre deti Slovenska. Hlavnou úlohou detí bolo počas 6 dní tábora pomôcť stroskotanému moreplavcovi Noemu, ktorý nám zanechal odkaz vo fľaši, ktorú sme našli v potoku v dedine.

V odkaze bola prosba, aby sme mu poslali súradnice, ktoré ho dopravia bezpečne domov. Každé zo štyroch družstiev, do ktorých sme sa rozdelili muselo vytvoriť vlastný plán Noeho záchrany. Deti sa na túto dôležitú misiu museli dôkladne pripraviť, preto sa najprv učili plávať na kúpaliskách v Lipanoch a Sabinove.

Letny tavor

Potom si zdokonaľovali svoju fyzickú kondíciu výstupom na najvyšší kopec v okolí, učili sa viazať námornícke uzly či určovať svetové strany. Ich najdôležitejšou úlohou však bolo vyrobiť skutočnú loď, ktorá vydrží plávať na vode. Počasie nám prialo nadmieru, len raz prišla silná búrka ako na mori a deti sa cítili ozaj ako námorníci. Nakoniec sa nám úspešne podarili vyrobiť 4 krásne lode a pustiť ich do dubovického potoka spolu so súradnicami pre Noeho. Všetky deti sa vracali domov plné krásnych zážitkov a s dobrým pocitom, že pomohli zachrániť ľudský život.
Ďakujeme !!!

Ďalšie fotky si môžete pozrieť v galérii.

Autor: Mgr. Martin Cvik