P5080692Vo štvrtok 8. mája 2014 sme ako spoločenstvo 25 ľudí z centra Dorka využili deň pracovného pokoja a vyrazili sme za novými zážitkami.

Trolejbusom sme sa prepravili ku gréckokatolíckemu chrámu na Terase. Na neďaleké parkovisko onedlho prišiel objednaný autobus, ktorým sme sa odviezli do dedinky Stankovce, ležiacej v okrese Trebišov. Počkali sme na príchod účastníkov túry, ktorí prišli z viacerých farností Košickej eparchie a spoločne sme sa zhromaždili v miestnom gréckokatolíckom chráme pri úvodnej modlitbe.

Po organizačných pokynoch sme sa teda vydali na cestu do približne 11 km vzdialenej susednej dedinky Bačkov. Počasie nám už od rána neprialo a po hodine cesty sa rozpršalo. My sme ale vytrvalo pokračovali v našej ceste lesom. S viacerými zastávkami, počas ktorých sme si oddýchli a pomodlili sa, sme nakoniec dorazili do Bačkova.

Tam na miestnom futbalovom ihrisku nás čakalo pripravené občerstvenie. Nasýtili sme sa guľášom, zákuskami či chlebíkmi. Niektorí z nás sa nechali pomaľovať po tvári či sme videli aj policajného psovoda. Potom sme už iba nasadli do autobusa a na spiatočnej ceste nás premohla únava. Onedlho sme špinaví, vyčerpaní a unavení dorazili naspäť na Dorku. Boli sme však vďační aj za takéto zážitky.

 

P5080706P5080711P5080713P5080718