pwc2V termíne od 27. 07. 2015 do 31. 07. 2015 zúčastnili sa vybrané deti z nášho zariadenia, časti Útulok, letného tábora symbolicky nazvaného „Z DORKY do rozprávky“. Celkovo strávilo osem detí týždeň plný zaujímavého programu na Medvedej hore v prostredí malebnej Šíravy.

V deň príchodu, ubytovaní sa a chutnom obede rozhodli sme sa vyskúšať lákavé vody Šíravy. Večer sme trávili spoločnými hrami. Nasledujúci deň sme zdolali Vinianský hrad. Zoznámili sme sa s jeho históriou, vyskúšali tradičné remeslá. Hoci nám počas tretieho dňa v tábore počasie neprialo, strávili sme ho veselo. Deti sa zapojili do malej talentovej súťaže a vyrábali sme aj vlajku tábora. Po tomto dni nasledoval štvrtok plný zábavy. Naučili sme sa tancovať belgický tanec. Následne sme absolvovali plavbu loďou a navštívili Thermal park Šírava.

Týždeň nám ubehol rýchlo a nastal deň odchodu. No aj posledné okamihy v srdci Zemplína sme si spríjemnili. Doobedie sme strávili prechádzkou v meste Michalovce, hrali sme sa v parku pri fontáne a pochutnali si na zmrzline.

Kde niečo končí, čosi iné začína. Skončil sa náš tábor „Z DORKY do rozprávky“, avšak nasledovali ďalšie letné dni. A každý z týchto dni ukrýva v sebe mnoho radosti, pekných chvíľ, šťastia. Spoločne strávené dni na Medvedej hore ostali každému z nás navždy zapísané v mysli a hlavne v srdci. Nikto nám nevezme krásu týchto chvíľ a my budeme spomínať vždy s úsmevom.

 pwc1 pwc1b

 

Ďakujeme PriceWaterhouseCoopers Slovensko, s.r.o. za finančnú podporu,
vďaka ktorej som mohli realizovať letný tábor a stráviť tak krásny týždeň prázdnin.

Mgr. Ivana Vojtašeková, PhD.
Jozef Havrilčák
Ing. Ján Horňák