26.10.2007 – sme.sk (SITA)
Centrum pre obnovu rodiny Dorka dnes slávnostne otvorili v Košiciach na Hemerkovej ulici. Projekt centra Dorka realizuje Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar a nadácia DeDo, pričom naň prispel aj Košický samosprávny kraj (KSK). V centre poskytnú dočasné ubytovanie pre 24 osamelých rodičov a 14 mladých ľudí, ktorí sa po opustení detského domova ocitli bez strechy nad hlavou.

Košické Centrum pre obnovu rodiny Dorka zrekonštruovali a zariadili vďaka financiám z Nadácie DeDo, spoločnosti Úsmev ako dar, z grantových a sponzorských prostriedkov. Investičný rozpočet projektu predstavoval 20,4 mil. Sk. Podobné centrum plánujú v budúcnosti otvoriť aj v Rožňave. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa KSK Soňa Jakešová, na prevádzku centra prispeje v tomto roku samosprávny kraj zo svojho rozpočtu sumou okolo 300-tisíc korún, v budúcom roku ráta s celkovým príspevkom 4,3 milióna korún. Zriaďovatelia plánujú v objekte bývalého Centra voľného času v budúcom roku otvoriť aj Krízové centrum.

„Projekt je v súlade s koncepciou rozvoja sociálnych služieb v našom kraji na roky 2007 – 2013, v ktorej je zadefinovaná podpora komplexných služieb. Centrum pre obnovu rodiny je druhým zariadením na Slovensku s takouto komplexnou činnosťou. Vychádzali sme aj z dlhodobo výbornej spolupráce KSK so spoločnosťou Úsmev ako dar, ktorej sme už v minulosti prispievali na činnosť spojenú so sociálnym poradenstvom,“ uviedla vedúca odboru sociálnych vecí Úradu KSK Jana Treščáková.

Copyright © SITA 2007
Zdroj: http://www.sme.sk/c/3556955/kosicka-dorka-bude-pomahat-detom-a-rodinam.html