turnajknazovV sobotu, 26. januára 2019, sa o 12. hodine na zimnom štadióne v Ružomberku uskutočnil 4. ročník hokejového charitatívneho turnaja kňazov. Počas prvých dvoch ročníkov sa vo vzájomnom zápase stretli len mužstvá Spišskej a Košickej diecézy. Neskôr sa pridalo družstvo z Banskobystrickej diecézy.

Tentokrát už hrali štyri tímy, nakoľko pribudlo mužstvo poskladané zo slovenských rehoľníkov. Podporiť ho prišli asi dve stovky divákov. Medzi hosťami nechýbali ani arcibiskup – metropolita Mons. Bernard Bober, predseda Prešovského samosprávneho kraja PaedDr. Milan Majerský, PhD. a primátor mesta MUDr. Igor Čombor, PhD. Svojou prítomnosťou a autogramiádou podporil charitatívnu akciu aj brankár Ján Laco, ktorý venoval do tomboly svoj dres.

Pre tých, ktorí sa nemohli podujatia zúčastniť, bol celý turnaj prenášaný online prostredníctvom TV LUX. Hlavnou pointou týchto zápasov je pomôcť niekomu kto to potrebuje prostredníctvom vyzbieraných peňazí, to znamená, že majú vždy charitatívny cieľ. Vstupné na toto podujatie bolo dobrovoľné. Zbierku zo vstupného vo výške takmer 3.086,56 eur odovzdali organizátori novootvorenému krízovému centru pomoci DORKA v Ružomberku. Jeho klientmi sú mladí chlapci, ktorí sa ocitli v zložitej životnej situácii. “Výťažok plánujeme použiť na činnosť, prevádzku a energetické zefektívnenie novovzniknutého zariadenia. Časť financií by sme chceli uvoľniť aj na rozvoj pracovnej terapie, aby si naši klienti upevnili pracovné zručnosti a návyky,” ako uviedol otec Juraj Malý, SDB, z Ordinariátu Ozbrojených síl a ozbrojených zborov SR, ktorý viedol aj celú rekonštrukciu novovzniknutého centra. Veľká a úprimná vďaka patrí organizátorom tohto nevšedného charitatívneho podujatia a taktiež všetkým prispievateľom.

Ďakujeme v mene tých, ktorým tieto vyzbierané finančné prostriedky majú pomôcť.

Mgr. Jozef Bursida