tabor03Rodinný tábor pre rodiny s deťmi z košickej DORKY sa uskutočnil v dňoch 14. – 16.12.2018. Tento pobyt bol zameraný relaxačne, s dôrazom na pohybové a tvorivé aktivity.

Počas prvého dňa sme absolvovali vstup do Tricklandie – galéria optických ilúzií v Starom Smokovci. V týchto priestoroch mali klienti možnosť vyskúšať si rôzne optické triky a overiť si svoje orientačné schopnosti v bludisku. Po večeri deti predstavili svojich rodičov a rodičia deti. Dozvedeli sme sa , že niektoré mamičky chorobne radi upratujú. Potom rodiny spoločne vymýšľali tzv. “rodinný príbeh“ na základe pridelených obrázkov a nálepiek, ktorý spoločne dotvorili.

Na druhý deň sme podnikli celodenný výlet na Štrbské Pleso. Počas túry sa viacerí turisti chceli na polceste vzdať ,ale nakoniec sa prekonali a došli do cieľa – blízkej hotelovej reštaurácie. Večer po návrate sme mali ešte spoločný program a arteterapeutické aktivity – s názvom „môj farebný svet“.

V závere pobytu sme urobili spoločné vyhodnotenie. Klienti vyjadrili pozitívnu spätnú väzbu na celý pobyt, viacerým deťom sa najviac páčila skupinová guľovačka. Negatívne ohodnotili len to, že pobyt trval len 3 dni.

Mgr. Alica Olejniková

tabor01 tabor02